TheSocialMedwork este acum Everyone.org

Ultima actualizare: 16 august 2022

TheSocialMedwork este acum Everyone.org

Puteți accesa legal medicamente noi, chiar dacă acestea nu sunt aprobate în țara dumneavoastră.

Aflați mai multe »

Medicamentele ar trebui să fie disponibile pentru toată lumea, indiferent cine sunteți sau unde locuiți.       

La TheSocialMedwork, în ultimii 7 ani, am ajutat mii de pacienți și medicii lor să acceseze medicamente care le schimbă viața, care nu sunt încă disponibile acolo unde locuiesc. Ne simțim privilegiați că am putut ajuta acești pacienți din peste 90 de țări să acceseze medicamentele atât de necesare. Această mare realizare nu ar fi fost posibilă fără sprijinul finanțatorilor noștri, precum și fără dedicarea tuturor membrilor echipei noastre în acești 7 ani. 

În acești 7 ani, echipa noastră a primit multe mesaje de recunoștință din partea familiilor pacienților din întreaga lume pentru că le-au oferit celor dragi șansa de a încerca opțiuni suplimentare la care altfel nu ar avea acces. Această apreciere a fost umilitoare și ne-a dat nouă și partenerilor noștri putere, încredere și inspirație și ne-a împins să mutăm munții.

Cu toate acestea, nu am putut ajuta fiecare pacient. De prea multe ori pacienții și familiile lor nu își pot permite prețul medicamentelor din buzunar, iar asigurarea lor nu va acoperi costurile.  Este o situație teribilă în care să te afli. Este dificil pentru pacienți, să nu aibă unde să se adreseze și este greu pentru membrii echipei noastre, care trebuie să informeze un pacient care are nevoie că nu putem să-i ajutăm. 

Este de la sine înțeles că suntem și vom fi pentru totdeauna pasionați de fiecare pacient în parte pe care îl putem sprijini. Cu toate acestea, suntem de părere că asistența medicală este un drept fundamental al omului pentru fiecare persoană, indiferent cine sunteți sau unde locuiți. Accesul la medicamente nu ar trebui să se limiteze doar la cei privilegiați.

În ultima jumătate de an, am avut norocul să asigurăm un prim parteneriat cu o companie farmaceutică pentru a face un medicament scump, dar care salvează vieți, disponibil în unele dintre cele mai sărace țări din lume gratuit sau la costuri reduse pentru familiile cu copii mici care suferă de o boală mortală. Obținerea acestui medicament face diferența în viața acestor copii și a familiilor lor.  

"[Fiului nostru] i s-a oferit șansa de a-și trăi viața ca orice alt copil. Vă mulțumim că ne-ați dat speranță, vă mulțumesc că ne-ați dat șansa (că nu ne-am gândit niciodată că vom avea) să-l vedem crescând în cea mai bună formă și sănătate, VĂ MULȚUMIM că ați muncit din greu pentru a-și livra medicamentele la timp. Suntem veșnic recunoscători." 

- Părinți din Bangladesh

Aceasta este misiunea noastră și suntem încântați că am putea oferi ajutor acolo unde a fost nevoie, indiferent de situația financiară a familiilor. Aceasta este ceea ce cuvântul "social" în numele nostru a fost vorba în primul rând. Aceasta este ceea ce nu vrem niciodată să pierdem urma: indiferent cine sunteți sau unde locuiți, dorim să încercăm să vă ajutăm să accesați medicamentul de care aveți nevoie. 

Din acest motiv, din acest moment vom fi numiți EVERYONE.ORG.

Vom putea dintr-o dată să ajutăm pe toată lumea? Din păcate, nu. Dar am dori să ne facem obiectivul și să intenționăm foarte clar: o lume mai sănătoasă pentru toți. Energia noastră, concentrarea și dedicarea noastră vor fi îndreptate spre a contribui la acest bine mai mare. În acest timp, vom căuta parteneriate cu fiecare companie, fiecare organizație, fiecare individ care își propune să contribuie și să realizeze același obiectiv ambițios: o lume mai sănătoasă pentru toți! 

O călătorie de o mie de mile începe cu un pas. Tocmai am făcut primul pas și salutăm pe toată lumea să ni se alăture și să ne ajute! 

Cald ceea ce privește, 

Sjaak Vink

# # #

Pentru întrebări din partea mass-media: 

Sjaak Vink 

CEO & Fondator

[email protejat]

+31 20 808 4414