Privind în interior și privind în perspectivă: everyone.org trimestru în revizuire

Ultima actualizare: 01 noiembrie 2019

Puteți accesa legal medicamente noi, chiar dacă acestea nu sunt aprobate în țara dumneavoastră.

Aflați mai multe »

Echipa TSM

La everyone.org, știm importanța evaluării constante a performanței noastre. Măsura noastră cheie a succesului este numărul de pacienți pe care îi putem ajuta, din întreaga lume.

Echipa s-a reunit recent la The Refugee Company din Bijlmer, Amsterdam, pentru o analiză trimestrială. Aceasta a reprezentat o oportunitate nu numai de a face un bilanț al muncii noastre, ci și de a sprijini o organizație alimentată de o misiune aliniată la a noastră: de a face viața altor ființe umane mai bună.

Aici sunt 5 cele mai importante lecții de la revizuirea noastră trimestrială.

  1. Ajutarea pacienților rămâne în centrul a tot ceea ce facem. În ultimul trimestru, numărul pacienților ajutați de everyone.org depășit trimestrele anterioare. Asta înseamnă că suntem strâns aliniați cu obiectivul nostru și reprezintă o echipă dedicată, motivată.

  2. Rețeaua noastră este în creștere. Noile relații cu furnizorii și farmaciștii din țările din America de Sud, Orientul Mijlociu și Europa consolidează rețeaua noastră deja robustă, care, la rândul său, ne permite să ne extindem acoperirea și să ajutăm mai mulți pacienți.

  3. Oamenii sunt totul. Echipa noastra este formata din farmacisti si profesionisti cu calificare mare, care vorbesc 16 limbi diferite. Ascultarea experiențelor lor de susținere, îndrumare și asistență a pacienților ne amintește de importanța persoanelor care alcătuiesc echipa noastră. Nu numai pentru capacitatea de a îndeplini misiunea noastră, dar, de asemenea, pentru a se asigura că pacienții noștri primesc cel mai bun serviciu posibil.

  4. Critica constructivă este singura cale de a crește. Neajunsurile noastre (la fel ca realizările noastre) sunt împărtășite. Și doar în a discuta, a rezolva și a ne imagina o modalitate mai bună de a face lucrurile putem deveni cei care schimbă jocul care vrem să fim.

  5. Mai avem un drum lung de parcurs. În ciuda faptului că ne apropiem de obiectivul nostru, știm că munca noastră nu se termină niciodată. Cu fiecare an, fiecare trimestru și cu fiecare pacient individual ajutat, suntem de lucru neobosit pentru a face mai mult.

Lecția noastră a șasea a zilei a fost că Compania Refugiaților este o cauză care sperăm că va obține un sprijin din ce în ce mai mare în mod continuu. Avem o viziune comună, la urma urmei: promovarea demnității mai presus de orice. Motivați de credința că fiecare ființă umană este egală și merită oportunitatea de a-și proteja sănătatea și speranța.